מנהלי הקייטנה – המלצות

ראובן זאבי, בעלי הקייטנה, הוא בעל תואר ראשון בחינוך גופני, מורה ומחנך בבתי ספר יסודיים מזה כ-45 שנה. לצד פעילותו החינוכית, ראובן אירגן ומארגן פעילויות ספורט וחינוך גופני רבות משתתפים.

במרכז תוכנית הקייטנה עומדים השחייה והמים, ואילו במרכז תפיסתה עומד הקשר האישי עם הילדים והוריהם. משפחות שלמות גדלו על מסורת הקייטנה, ומי שהיו חניכיה שולחים אליה כיום את ילדיהם.

רבים מן המדריכים גם הם בוגרי הקייטנה, ובכך נשמרת האווירה הקסומה והייחודית שלה. אלו מאפשרים לנו להתמודד גם עם בעיות חברתיות והסתגלותיות, שלא תמיד מוצאות את פתרונן במסגרת בית הספר.

דברי מנהלת מחלקת חינוך וחברה במועצה מקומית קצרין –

ראובן זאבי הוא מחנך עם נשמה.

בנוסף להיותו מורה לחינוך גופני בעל ניסיון של כ-45 שנים, מדריך שחייה ומומחה בתחום אירועי ספורט, זאבי הינו יזם חינוכי הניחן בחדשנות ניכרת, בעיקר ביכולתו לשלב ולהלהיב את הקהילה כולה סביב ימי ואירועי ספורט מגוונים.

בשיתוף עם אגף החינוך בקצרין הגה, תכנן והפעיל את התכנית “שוחים רחוק” שעיקרה לימודי שחייה לכל ילדי היישוב מגיל טרום חובה ועד שכבה ח’, כשהשחייה משמשת נושא מרכז סביבו נלמדים שאר המקצועות כמו גם הדגשים הרגשיים של ביטחון עצמי ודימוי עצמי גבוה לילדים.

על בסיס “שוחים רחוק” אשר משמשת דוגמא לפריצת קיבעון מחשבתי בספרו “הבלתי אפשרי – אפשרי” מאת ירין קימור (ראה פרק “שוחים רחוק” בעמוד 85), זאבי הגה ומפעיל שתי תכניות נוספות מקוריות פרי יזמותו: “רוכבים רחוק” – לימודי רכיבה על אופניים בגיל טרום חובה כשילדי היסודי חונכים את הצעירים, ו”רוקדים רחוק” – לימוד ריקודי ילדים ועמים בהפסקות פעילות ובאירועים קהילתיים.

זאבי בעל ניסיון רב בקידום ספורט קהילתי כגון טניס שולחן לכל הגילאים ומומחה בניהול ליגה וטורנירים של כדורשת נשים, אשר מצליחים להביא אל אולמות ומגרשי הספורט את כל המשפחה.

בתחום הקהילה זאבי מקדם ערבי “שרים רחוק” שהם ערבי שירה ססגוניים, פולקלוריסטים ומלאי הווי. בנוכחותו משרה ביטחון על הסובבים, מדביק בלהט העשייה ומצליח להביא את הילדים, הנוער וגם המבוגרים להישגים נשגבים בתחום הקהילה והספורט.

איכויות אלה ניכרות גם בקייטנות השחייה המתקיים במרכז הארץ, בעלות מסורת ארוכה של אוירה מלכדת. על פועלו זה זאבי זכה ב-2008 באות המתנדב מטעם המועצה המקומית קצרין, ועוד ידו נטויה.

ד”ר עידית קמחי

יסמין זאבי – מנהלת הקייטנה- מורה לחינוך גופני

יסמין זאבי, מורה לחינוך גופני בביה״ס נופי ים בתל אביב מזה שבע שנים, מיום הקמתו. בנוסף יסמין היא רכזת הבטחון והבטיחות של ביה״ס.

יסמין היא אחת המורות האהובות ביותר בביה״ס, מובילה יוזמות רבות הקשורות בחינוך לבריאות, לכושר, אהבה לספורט ולפעילות גופנית במגוון ענפי ספורט. מקדמת ומטפחת פעילויות העוסקות בהעצמת בנות בספורט.

חרוצה, מחוייבת, תמיד עם מצב רוח טוב ואנרגיות חיוביות.

גב’ יעל מזור – מנהלת בית הספר בנופי ים תל-אביב

תשאלו את מי שכבר היה - איזה כיף אצלנו בקייטנה